Dokonalá ložnice pro kvalitní spánek

I když patří mezi nejdůležitější místnosti v domě, přesto se jí nevěnuje tolik péče, kolik by si zasloužila. Ano, řeč je o ložnici. Mnohdy opomíjená místnost, ve které ale strávíme přibližně jednu třetinu života. Pokud se tedy po ránu budíte unavení a bez energie, může za to s největší pravděpodobností zařízení ložnice.

tmavá ložnice

Do ložnice chodíme nabrat novou energie po vyčerpávajícím dni. Zařízení ložnice tak není dobré brát na lehkou váhu. Jedná se o neveřejný prostor, a tudíž ho mnoho lidí odsouvá až na poslední kolej. To je ale chyba!

Postel

žena v posteli

Postel je základ a tvoří neopomenutelnou součást ložnice. Společně s matrací dokáže zregenerovat unavené tělo po náročném dni, nebo taky ne. Na posteli společně s matrací se nevyplatí šetřit, jsou to mnohdy právě ony, které stojí za kvalitním spánkem. Důležitá není jen samotná postel, ale i její umístění v ložnici. Ideálně by postel měla být otočená čelem ke zdi, co nejdále u okna a výhled nocležníků by měl být přímo ke vstupním dveřím do místnosti. Možná se vám to může zdát jako malichernost, možná budete ale překvapeni, jak všemocné čínské učení feng shui může být.

Další kusy nábytku

Postel sice tvoří úplný základ, ale do ložnice patří i další kusy vybavení. Obě strany postele by měly lemovat šikovné noční stolky, které poslouží k odložení maličkostí a během noci budou kdykoliv po ruce. Na nich šikovné osvětlení, které bude sloužit k navození příjemné atmosféry a zároveň praktické v případě, kdy si bude chtít nocležník před spaním přečíst pár řádek. Pokud ložnice úzce nenavazuje na šatnu, bude zapotřebí i kvalitní a prostorní šatní skříň. Velmi dobře vypadají v interiéru šatní skříně na míru https://www.sten-skrine.cz/. Ty jsou velmi praktické a variabilní, zákazník si je tak může přizpůsobit dle svých potřeb. A v neposlední řadě nějaký toaletní stolek s taburetem, kde se bude každé ráno žena moci zkrášlit.