Kusma https://www.kusma.cz Wed, 24 Jun 2020 08:14:11 +0000 cs hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.2 Kakaový prášek je třeba nakupovat ze správného zdroje https://www.kusma.cz/kakaovy-prasek-je-treba-nakupovat-ze-spravneho-zdroje/ Wed, 19 Jun 2019 06:26:53 +0000 https://www.kusma.cz/?p=136 Read more]]>

Kdo by neměl rád kakaové výrobky a nápoje? Jsou oblíbené nejenom dětmi, ale také dospělými, a není se čemu divit. Jde totiž o takový symbol sladké chuti, byť samotný kakaový prášek Naklíčeno sladký není. To, co mu dodává sladkost, je cukr. A to je mnohdy kámen úrazu, se kterým však člověk nechce nic dělat. Je pak nelogické, když hledá pomoc někde jinde. Přitom zcela zásadní je omezit příjem cukrů. To platí i pro kakao, které může být dobré i samo o sobě, důležité je však jediné, a to vědět, jak s kakaem naložit.

tekutá čokoláda

Pražený a nepražený prášek je velmi rozdílný

Možná jste se v obchodech setkali s tím, že je k mání nejenom klasický kakaový prášek, ale také nějaký nepražený. Jaký je přitom mezi těmito dvěma produkty rozdíl? Zásadní rozdíl tkví právě v tom, že zatímco běžně prodávaný produkt je pražený, ten nepražený lze sehnat zpravidla jenom v obchodech se zdravou výživou. Proč tomu tak je? Už jen možnosti zakoupení ve specificky orientovaných obchodech napovídá, že nepražená varianta je mnohem zdravější. Může za to fakt, že samotné kakao neprošlo jakoukoliv tepelnou úpravou, a proto si zachovává všechny své zdravé látky, které mohou tělu jakkoli prospět.

výrobky z kakaa

V případě klasického produktu, které lze sehnat v obchodě, je třeba počítat s tím, že takový produkt nejenom, že je pražený, ale také je plný nepříliš vhodné látky, která se nazývá akrylamid. Ten totiž vzniká právě v takových bobech, které prochází procese pražení. Je proto žádoucí se takovým produktům vyhnout, a raději dát přednost těm, které nejsou tepelné opracované.

Má to smysl nejenom pro zdraví

Faktem je nejenom to, že pražením se získává lepší chuť, ale s práškem se také lépe pracuje, a to například proto, že v produktech je možné jej kvalitněji rozmíchat. Jistě byste si totiž nechtěli koupit klasickou sladkou čokoládu s tím, že tam najdete kusy nerozmíchaného prášku.

]]>
Sen o vlastním bydlení proměněný v realitu https://www.kusma.cz/sen-o-vlastnim-bydleni-promeneny-v-realitu/ Tue, 18 Jun 2019 11:56:30 +0000 https://www.kusma.cz/?p=133 Read more]]>

Vlastní bydlení v domečku nebo bytě může být pro mnoho lidí nedosažitelným snem. Ceny nemovitostí v posledních letech rostou geometrickou řadou a ani díky období v karanténě jejich ceny zásadně neklesly. Mnoho mladých párů nebo rodin se tak musí uchýlit k jedinému možnému řešení, nastěhovat se do nájemního bytu bez vidiny vlastního bydlení. Tento problém se v dnešní době ovšem netýká pouze mladých rodin, které mají často hluboko do kapsy, ale téměř kohokoliv. Byty v Praze jsou enormně drahé a pracující člověk dnes nemá možnost částku na koupi bytu obstarat ani do konce života. Jak tedy s takové situace vyjít jako vítěz a do vlastního bydlení se skutečně nastěhovat? Pomoci můžou bankovní společnosti.

 

sloupečky peněz

Dnes už není žádnou novinkou, že bankovní úvěry nám často pomohou zainvestovat větší investice v podobě bydlení nebo automobilu. Zkrátka lidé si za pomocí bank plní sny, které by si jinak nemohli nikdy dovolit. Ovšem i banka má přesná měřítka na své klienty a rozhodně nepodá pomocnou ruku každému, kdo si o ní požádá. Stačí jedna pozdě splacená faktura u mobilního operátora, nezaplacené zdravotní a sociální pojištění nebo špatná platební minulost a banka před vámi zavře dveře. Pro ně jste totiž v tu chvíli nespolehlivý žadatel a s půjčkou se můžete s největší pravděpodobností rozloučit.

klíč ve dveřích

Možná i z tohoto důvodu vznikly nebankovní společnosti, které na takové klienty čekají s otevřenou náručí. Americká hypotéka bez registru Nebankovni-hypoteky-uvery je tak skvělou variantou pro tzv. problémové žadatele, kterým banka úvěr z jakéhokoliv důvodu nemůže poskytnout. Cílí také na důchodce, kteří díky svému nízkému důchodu nemůžou bankovním měřítkům nikdy vyhovět. Nebankovní společnosti navíc většinou zdlouhavě neprověřují platební minulost žadatele, schválení úvěru se tak urychlí. Výhodná je úroková sazba, kterou americká hypotéka od nebankovních společností nabízí srovnatelnou s bankovními společnostmi.

]]>
Tvorba webových stránek Zlín https://www.kusma.cz/tvorba-webovych-stranek-zlin/ Sun, 02 Jun 2019 08:52:54 +0000 https://www.kusma.cz/?p=117 Read more]]> Ukázat svým zákazníkům, že jste nezůstaly oproti své konkurenci pozadu, můžete například tvorbou webových stránek. Jsme totiž v 21. století a svou vlastní webovou stránku má snad každá větší společnost. Pokud tedy chcete být mezi nimi a chcete růst, jsou webové stránky nutností, aby se o vás dozvědělo více lidí. Webovými stránkami totiž neoslovíte pouze lidi z vašeho nejbližšího okolí, ale díky internetu tím získáte takřka neomezené možnosti, které prostřednictvím webu můžete oslovit.

website builder

 
Mít zpracované jednoduché stránky nestačí. Jak bylo již zmíněno www stránek je dost a nejste jediní, kdo je má. Vytvořením webových stránek otevřete dveře nejen novým zákazníkům, ale taky nové konkurenci, která již na internetu se svými webovými stránkami na internetu vystupuje. Je proto třeba mít webové stránky lepší než web vaší konkurence a získat tak své zákazníky na svou stranu.
Tvorba webových stránek Zlín se specializuje na to, aby vaše společnost s novými webovými stránkami nad konkurencí vyhrála a smetla svou konkurenci s novým robustním webem po stůl. Rychlost a responzivita jsou základ. Tito profesionálové se ale specializují na mnohem více a úspěšné webové stránky jsou jen začátkem cesty k velkým úspěchům na internetu. Při tvorbě je brán http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/krimi/o-krok-pozadu-991 ohled taky na robustní a luxusní webdesign stejně tak na UX („user experience“) design, díky kterému bude webová stránka přizpůsobena na míru návštěvníkům webových stránek.

monitor s klávesnicí
 
Jakmile se webová stránka zhotoví, může se teprve po tom vaše firma pořádně rozjet v prostředí online a na své nové webové stránky například propagovat dále, abyste na ně přilákali co nejvíce lidí, vaší cílové skupiny, kterou požadujete přes své webové stránky návštěvníky akvizovat a dovést je až k samotné prodeji vašich služeb či zboží. K získání relevantních návštěvníků na své webové stránky existuje mnoho způsobů, se kterými mohou pomoci například sociální sítě, přes které svoji firmu a svůj web můžete propagovat nebo PPC kampaně, kdy se Vaše webové stránky budou zobrazovat jen lidem, které Vaše činnost podnikání, a tudíž zájem prohlídnou si webové stránky, opravdu zajímá a chtějí se na webu dozvědět o společnosti více nebo chtějí něco koupit.

]]>
Nejdražší cena nezaručí kvalitně odvedenou práci https://www.kusma.cz/nejdrazsi-cena-nezaruci-kvalitne-odvedenou-praci/ Tue, 11 Jun 2019 06:51:33 +0000 https://www.kusma.cz/?p=128 Read more]]>

Havárka vody, instalatérské práce nebo jen kapající kohoutek. Ať už řešíte ve vaší domácnosti, nebo kdekoliv jinde, něco podobného, je dobré vědět, že máte za zády tým profesionálů, kteří jsou vám k dispozici dvacet čtyři hodin denně. V případě takové závady se opravdu nedoporučuje pokoušet se provést opravu sám. Každá chyba totiž může zapříčinit další poruchu.

Zde se omyly opravdu neodpouští. Nakonec vás totiž mohou přijít draho. Cena je v tomto případě velmi silný faktor, který ovlivňuje kvalitu. Alespoň to, si většina lidí myslí. Není to však vždy pravda. Vysoká cena vám nemůže zaručit kvalitně odvedenou práci. Proto dejte radši na reference a zkušenosti lidí ve vašem okolí. Ale jasně, pokud vám praskne trubka ve dvě v noci, těžko se budete pídit po recenzích. Prostě zavoláte na první číslo, které najdete.

Instalatéři nemusí být drahý

Pokud ale hledáte opravdu dobrého instalatéra a nechcete se při vašem výběru spálit, využijte služby, které nabízí A.K.Servis. Na trhu působíme už dvacet pět let a máme za sebou tisíce spokojených zákazníků. Je jedno, jestli je jedna odpoledne, nebo jedna v noci, protože fungujeme pořád. Instalatér nonstop se hodí do každé domácnosti a o to víc, když máte jistotu kvalitního servisu za dobrou cenu.

Pamatujte! V případě závady, je důležité jednat rychle, protože jakmile dojde k havárii vodovodních rozvodů, může dojít k obsáhlým škodám a jejich oprava pak může vyjít draho. Důležité je okamžitě vypnout přívod vody, aby se zabránilo dalšímu zničení.

Důležité je vypnout přívod vody

Není nic horšího, než když vám o půlnoci praskne trubka a vy nevíte na koho se obrátit. Fungujeme v celém středočeském kraji a po celé Praze. Náš záběr je široký takže nejen, že vám dokážeme opravit a vyčistit odpad nebo kanalizaci, vyhledáme kde voda uniká a zvládáme i topenářské a zednické práce, stejně jako čištění a revizi kanalizace.

]]>
Kde je prezident Miloš Zeman? – Nová populární událost na Facebooku https://www.kusma.cz/kde-je-prezident-milos-zeman-nova-popularni-udalost-na-facebooku/ Mon, 25 Mar 2019 06:23:51 +0000 https://www.kusma.cz/?p=100 Read more]]> Většina z nás si již pravděpodobně položila otázku kdepak je Miloš Zeman a proč ještě se nerozhodl promluvit k svým občanům? To bohužel neví nikdo, ale internet se samozřejmě rozhodl, že tuto situaci jen tak nenechá, jak to má ve zvyku, a na rozdíl od hlavy státu, bude reagovat okamžitě. Pražský hrad
 
Již delší dobou na Facebooku většina z nás vidí událost, která se jmenuje Společné hledání prezidenta Miloše Zemanaa není divu, že je mezi ostatními uživateli velmi populární. Jedná se samozřejmě o vtip, kterého cílem je důrazně naznačit, že občané vyžadují od Miloše Zemana minimální snahu se vyjádřit k situaci momentálně panující v České republice. 
 
Pořadatelem akce je uživatel Jan Vařeka, který tuto veřejnou facebookovou událost popsal následujícím způsobem: Pomozte naší zemičce a zkuste společně najít našeho prezidenta, který zatím zůstává ukrytý na neznámém místě.”Ihned poznáme, že se vskutku jedná o ironii, ale i tak poměrně explicitně vyjadřuje, co lidem opravdu vadí.
 
Dokonce zakladatel této akce také poměrně nedávno přidal i další příspěvek k této události: Dobrý den přátelé. Dostal jsem již potvrzenou informaci od moravské kontrarozvědky o nultém pacientovi, který již před 7 lety přivezl nový COVID-19 do Evropy, jímž byl údajně Miloš Zeman. Jelikož se Zeman neúčastnil téměř žádných akcí, kromě sjezdu KSČM, kde jsou stejně všichni staří a brzo zemřou, musela Čínská vláda vymyslet jiný způsob šíření koronaviru, což pochopitelně nějakou dobu trvalo. Otázka je, zda ještě prezident žije a pokud ano, kde to vůbec je. Zde přikládám odkaz na video, které je jedním z důkazních materiálů.” Samozřejmě to je velice kontroverzní vyjádření, kterého cílem je pobavit lidi a ukázat těm, kteří se starají o PR hlavy státu, že občané skutečně stojí o jeho proslov.Událost se stala mezi uživateli velmi populární
 
Zatím 8,3 tisíc lidí oznámilo, že se této akce zúčastní a 36 tisíc má zájem, a rozhodně toto číslo bude stoupat. V případě, že i vy chcete ukázat, že čekáte na jakoukoliv reakci z Pražského hradu, tak 1. dubna na Pražském hradě, kdy už snad koronavir nás opustí, můžete se s ostatními zájemci potkat na nádvoří na Hradčanech v Praze.

]]>
Výprava za švédským hokejem https://www.kusma.cz/vyprava-za-svedskym-hokejem/ Tue, 26 Feb 2019 13:28:11 +0000 https://www.kusma.cz/?p=94 Read more]]> Svým třem zlatým korunkám na modrém podkladu dělají švédští hráči jenom samou čest. Za posledních 20 let získali na ZOH zlato celkem 3x a jednou obsadili druhé místo a na MS se na nejvyšším stupínku ocitli dokonce 7x  a získali stejný počet i stříbrných medailí.

Ač je kolébkou hokeje Kanada, do Švédska tento sport „dovezl“ Američan Raoul de Mat – a to nikoliv sportovec, nýbrž filmový režisér, velký milovník tohoto ledního zápolení.  hokejový zápas

Švédský hokej je dynamický, plný soubojů i pěkných útočných akcí. Trenéři kladou na hráče vysoké nároky a celá švédská reprezentace je velice vyspělá. Ve Švédsku si totiž vychovávají své talenty v hokejových akademiích. Tam jsou, mimo jiné, veškeré výdaje hrazené státem, takže je možné dovolit si ty nejlepší trenéry. (Poznámka: trenérem týmu Wings HC Arlanda ve Stockholmu je od roku 2012 bývalý slovenský reprezentant Robert Döme). Do 15 let však náklady na sportovní výchovu dětí nesou na svých bedrech rodiče, neboť dokud mladý sportovec nepřejde na hokejovou akademii, je hokej pouze zájmovým kroužkem. Styl tréninku u dětí je jiný než u nás – na prvním místě není dril, děti se musí sportem především bavit a výuka je nenásilná.

Švédská liga je obohacena i o některé české hráče: Vojtěch Mozík – hokejový klub Färjestad, Radek Mužík – HC Lulea, Roman Horák – HC Växjö, Dominik Furch – HC Örebro, Roman Will – HC Röglle. Z našich dřívějších reprezentantů byli posilou švédských týmů také Jiří Hrdina a Pavel Patera. vyhraný zápas

Našim hokejistům se několikrát podařilo vyjít z utkání se Švédy vítězně. Ne tak na letošních Švédských hokejových hrách ve Stockholmu. Přestože tento únorový zápas vypadal zpočátku pro naše hráče velmi nadějně – a dalo by se říci, že naši svou aktivitou švédské hráče zaskočili a brankou Šťastného v 10. minutě se dostali do vedení – další vývoj hry už tak dobrý nebyl. Ve 32. minutě Händemark vyrovnal a v 56. minutě Bromé zvýšil na vítězných 2:1. Po prosincovém Channel One Cup to byla třetí porážka švédským mužstvem za sebou.

 

]]>
Co všechno dokáže nejpoužívanější SEO nástroj v ČR? https://www.kusma.cz/co-vsechno-dokaze-nejpouzivanejsi-seo-nastroj-v-cr/ Mon, 03 Jun 2019 11:36:49 +0000 https://www.kusma.cz/?p=121 Read more]]> Na trhu existuje několik nástrojů, které pomáhají s publikací obsahu a správou celého webu. Collabim je jedním z nich a nejen to. Patří k naprosté špičce, kterou používá většina Čechů. O jeho používání se můžete pokus sami, ale mnohem lepší (zejména na začátku) je svěřit se do rukou odborníků. Nechte starost o Collabim SEOlight a zaručeně nebudete litovat.online marketing
 
Zjistit, jak si vede konkurence a vaše keywords, co děláte dobře a co naopak špatně může být k nezaplacení. Za systém jako takový přitom nemusíte zaplatit ani korunu. Jeho spravování jistě zabere čas a úsilí, ale rozhodně se vyplatí.
 

Nejdůležitější funkce

Tento internetový nástroj slouží nejen pro SEO, ale také úzce souvisí s online marketingem jako takovým. Nabízí celou řadu skvělých služeb, které usnadní práci a vylepší stránky každému uživateli, který se do vysněného projektu. Mezi nejdůležitější funkce patří např.:

  • sledování pozic klíčových slov ve vyhledávačích,
  • analýza hledanosti výrazů,
  • analýza URL a PPC kampaní.

 
Právě s klíčovými slovy souvisí hodně, ale není to všechno. Úžasné je, že ho můžete použít k analýze konkurence a zjistit, co dělají lépe než vy. Vše zhodnotit a podle toho postupovat dále. Poslouží ale také k analýze obsahu, který publikujete a projde i SEO z technické stránky.
 mapa online marketingu

Kolik vás to bude stát?

Na výběr máte z osmi různých cenových nabídek. Ideální je vyzkoušet si ho zdarma a poté si v případě zájmu zakoupit jednu z placených verzí. Ty se pohybují od 543 Kč po 8 164 Kč na měsíc, přičemž si můžete vybrat ze tří fakturačních období, a to měsíc, tři měsíce nebo rok.
 
Kromě toho ale nabízí také verzi na míru, kdy jim sdělíte své požadavky a oni podle toho vytvoří nabídku a rozsah služeb konkrétně pro vás. Zde se cena samozřejmě odvíjí od toho, jaký počet klíčových slov chcete, pro kolik webů a kolik kreditů na provádění analýz budete pravidelně každý měsíc dostávat.

]]>
Dokonalé světlo v každou denní dobu https://www.kusma.cz/dokonale-svetlo-v-kazdou-denni-dobu/ Wed, 29 May 2019 07:43:09 +0000 https://www.kusma.cz/?p=110 Read more]]> Když vejdete do tmavé neosvětlené uličky, tak nejenže nevidíte na cestu, a kam vlastně šlapete a můžete si tak přivodit úraz, ale také se na takovém místě necítíte bezpečně. Proto už po mnohá desetiletí jsou ulice ve městech i na vesnicích vybaveny veřejným pouličním osvětlením. Jenže i takové osvětlení je k ničemu, pokud není vybaveno tím správným kvalitním a spolehlivým světelným zdrojem, díky kterému z něj vychází světlo, díky kterému my dobře vidíme na cestu.žárovka
A přesně tímto světelným zdrojem určeným pro dokonalé osvětlení exteriéru jsou sodíkové výbojky. Tato výbojka je naprosto jedinečný světelný zdroj, kterému se kvalitou světla, dlouhou životností a hlavně účinností nic nevyrovná. Před lety začaly postupně nahrazovat rtuťové světelné zdroje, které byly do té doby využívány jako světelný zdroj pro venkovní osvětlení a dnes je najdete v každém osvětlení jak na ulici, tak v parcích a na parkovištích, ale také ve velkých průmyslových či sportovních areálech.
Jejich využití je opravdu obrovské a lze je využít i k osvětlení příjezdové cesty k Vašemu domu či k osvětlení celé Vaší zahrady a vchodu do domu. Všude tam, kde nejenže potřebujete dobře vidět, ale také se se chcete cítit bezpečně. V naší široké nabídce najdete sodíkové výbojky od předních výrobců na našem i světovém trhu, tedy ve vysoké kvalitě a hlavně v obrovském výběru provedení. Stačí jen vědět, jaký druh vyžaduje Vaše osvětlení, a můžete vybírat.venkovní osvětlení
Kromě sodíkových výbojek, najdete samozřejmě v naší široké nabídce také halogenidové výbojky vhodné pro nasvícení výloh obchodů či výstavišť nebo xenonové výbojky, čili autožárovky, pro Vaše plechové miláčky. Dopřejte si dokonalé osvětlení v jakoukoliv denní dobu a na jakémkoliv místě, protože tímto naše nabídka stále nekončí, jelikož u nás pořídíte kvalitní světelné zdroje i pro Váš interiér.

]]>
Auto v zimě https://www.kusma.cz/auto-v-zime/ Thu, 16 May 2019 07:54:02 +0000 https://www.kusma.cz/?p=107 Read more]]> Horská krajina pod sněhem nebo i nadílka sněhu v nižších oblastech v období Vánoc, to je v době volna idylka! Ovšem když je ráno sníh a led na silnicích a my musíme do práce či do školy, to nám přidělá jen spoustu starostí. Když jde o kalamitní stav, nikam prostě nejedeme. Stejně bychom skončili v zácpě nebo v nejbližší škarpě! Jinak ale na zimních silnicích jezdit musíme. A musíme na to být včas připraveni. Máme přezuto? Uvidíme na cestu, když se dostaneme do pořádné chumelenice, máme kvalitní autožárovky? Jsou v pořádku brzdy? Taková zimní jízda, ta dá zkrátka „zabrat“ vozidlům i zkušeným řidičům. To není jako v létě! Na co si dát v tomto období pozor?pohled z okna na zasněžená auta
 
Jaká je předpověď počasí?
Když nás předpovědi varují před ledovkou a přívaly sněhu, nebereme to na lehkou váhu. I v případě, že řídíme dobře a jsme opatrní, je riziko havárie velké. Můžeme se snadno stát účastníky nehody z vlastní, ale i cizí viny. Také můžeme strávit pár nepříjemných hodin v dopravní zácpě. Raději cestu odložíme a vyčkáme, až se situace zlepší. Nic není důležitější, než zdraví a život!
 
Raději po hlavní!
Když to vypadá lépe a silnice jsou sjízdné, můžeme vyrazit. Ale pomalu a opatrně! Někteří jedinci jezdí v létě i v zimě takovým způsobem, jako by byli nesmrtelní. Nejsou! Ale když to zjistí, už bývá pozdě. Bohužel i pro jiné. Dopředu si rozmyslíme trasu naší jízdy a vybíráme k ní, pokud je to možné, hlavní tahy. Tam je vždy větší pravděpodobnost, že budou silničáři ošetřené a sjízdné. Snažíme se vyhnout velkým kopcům, tam často číhají „pěkné klouzačky“. Brzdy šetříme! Bezpečnější je pomalejší jízda, než pak prudce brzdit a dostat se do smyku!kolo automobilu se sněhovým řetězem
 
Auto často kontrolujeme!
Dobrý technický stav vozu má být samozřejmostí po celý rok. Také myslíme na to, abychom měli v nádrži dost paliva, kdybychom někde „uvízli“. Do kufru je dobré přihodit deku, starší zimní bundu, rukavice. A lopatku na sníh a kus starého koberce. Ten nás může zachránit, když kola kloužou na ledovce a nedá se hnout z místa. Do auta přibalíme i nějaké pití a malou svačinku. Nezapomeneme mobil!

]]>
Podívej se na Aničku! https://www.kusma.cz/podivej-se-na-anicku/ Fri, 23 Nov 2018 21:22:46 +0000 https://www.kusma.cz/?p=81 Read more]]>  „Podívej se na Aničku! Má samé jedničky! Proč nejsi jako ona?!“
 Je Vám to povědomé? Podobnou větu v dětství slyšel snad každý z nás. Jak jste se cítili? Neschopně? Méněcenně? Některé děti to ale vnímali tak, že rodiče je nemají rádi a raději by měli Aničku. A pokud měli sourozence, cítili k tomu žárlivost. Mně byla předhazována sestřenice. Do školy šla s odkladem a neměla žádné poruchy učení. Jako dítěti s dysgrafií a dyskalkulií, které do školy nastoupilo bez odkladu, mi učení moc nešlo. U mě se onen pocit méněcennosti přetavil v touhu sestřenku porazit. Učit se líp, víc, častěji… I když jsem ale s úspěchem odmaturovala na první pokus, pořád byla lepší ona. Pochopila jsem, že rodiče se mě nejspíš snažili vybičovat k lepším výkonům, ale ty dobré už neuměli ocenit.
Milované dítě
Za zlé jim to nemám, vím, jací k nim byli jejich rodiče. Jako malá jsem to ale nechápala. A určitě jsem nebyla jediné dítě, které bylo zmatené a smutné.
 Podobným případem je věta: „Když já jsem byla v tvém věku…!“. Ano. To jsme také slyšeli mockrát. Jako dítě jsem pak měla dojem, že pro rodiče nejsem dost dobrá.
 Takových vět je spousta, ale všechny působí podobně – dítě má pocit, že je nechtěné, neschopné, ne dost dobré, méněcenné… A to jsou pocity, které by nikdy nemělo pocítit. Od rodičů by mělo mít vždy podporu. Nemusí být oceňováno za dělání běžných věcí. Ale když z deseti příkladů vypočítá jeden špatně, mělo by místo: „Máš tam jednu chybu!“ slyšet: „Máš jich sedm dobře!“. Z lidské přirozenosti si spíše všimneme oné jedné chyby. Ale věci se dají říct jinak.
Malí sourozenci
 Děti reagují velice citlivě. Zvláště v prvních letech školky a školy. Je to nový kolektiv a učí se nejen češtině a matematice, ale také sociálním dovednostem a emoční inteligenci. Je pro ně náročné čelit konfrontaci s vrstevníky, ke které občas dojde a pak doma ještě nedostat podporu.
 Nesmíme zapomínat, že dětství má vliv na další vývoj dítěte. Buďme chápavými a laskavými rodiči

]]>