Jaké léky přibalit na cestu?

Čas letních dovolených a pobytu mimo domov je ve většině případů skvělou možností k naprostému odpočinku od prací naplněných všedních dnů. Odpočinek vám ale může narušit zdravotní problém, který si žádá rychlé řešení. V cizí zemi v takto zhoršeném stavu asi nechcete obíhat zdejší lékárny a shánět potřebné pomůcky. Mnohem lepší je s sebou na cestu lékárničku přibalit. A co se hodí v ní na dovolené mít? Již na samotném začátku dlouhého cestování se vám mohou hodit léky proti cestovní nevolnosti. Cestu byste totiž měli prožít příjemně nebo alespoň nestrávit její větší část dlouhými nevolnostmi a bolestmi břicha.

Brýle u vody

Samotná cesta však ve většině případů dopadá dobře. Problémy často přicházejí až po příjezdu do hotelu, kdy si uvědomíte, že vám s sebou chybí pravidelně užívané léky vázané na předpis vašeho ošetřujícího lékaře. Na ty se rozhodně zapomenout nevyplácí. V lékárničce se vám ale budou hodit i léky běžně dostupné, které na dovolené máte šanci využít (i když lepší bude, pokud se tento krásný čas obejde bez nich). Samozřejmostí jsou základní léky proti bolesti, které vám pomohou vyřešit bolavou hlavu, svaly či menstruační bolest. Dovolená se též často neobejde bez změny stravovacích návyků, a proto se můžete dočkat pěkných střevních obtíží.

Ampule stříkačky dezinfekce

Léky na zácpu a průjem by si tedy měly v lékárničce vydobýt své místo. Ač se na dovolenou odjíždí běžně v letních měsících, neměli byste podcenit hrozící možnost nachlazení a rýmy. Spreje, kloktadla, pastilky a léky ke snížení horečky vám v tomto případě možná budou velkou záchranou. Pokud přemýšlíte nad zahraniční cestou, určitě by vám v kufru lékárnička neměla chybět. Zásobování lékaren je v letních měsících na zákazníky připraveno a vy se nemusíte bát, že něco nebude možné takto rychle sehnat. I přesto je ale lepší připravovat si celé zavazadlo s předstihem. A lékárničku obzvlášť.