„Narovnej se“, řekl mobil

Mobilní telefony už dávno nejsou jen k tomu, abychom byli pro své blízké stále na příjmu. Dnes toho umějí už daleko více. Mohou to být i strážci našeho zdraví.
–         Jestliže si chcete zařídit naprostý pořádek ve svých zdravotních záznamech, pak je tu pro vás jedinečná aplikace, která se nazývá „H-book“.
Tato aplikace bude stát vedle vás na stráži jako zdravotní sestra.
1)     Bude evidovat, sledovat a vyhodnocovat váš aktuální stav po zdravotní stránce.
2)     Bude hlídat dávkování léků – to jistě uvítají zejména starší lidé anebo lidé, kteří berou větší množství medikamentů.
3)     Upozorní zavčasu na termín, kdy se máte dostavit k lékaři na kontrolu.
V jeho útrobách budou i zaneseny záznamy o prodělaných operacích a onemocněních. V tom nám určitě mobilní telefony a další vyspělá a moderní elektronika pomůže.
telefonování u práce

Opravdu chytrý telefon

Jenže každá mince má dvě strany. Tou druhou, negativní, je možnost, že nám mobilní telefon může naopak některé zdravotní komplikace způsobit. Pokud má někdo chytrý telefon, je téměř jisté, že bude mít sedavé zaměstnání. Nebezpečí ale hrozí i pro ty, kteří „jen“ nadměrně a zbytečně elektroniku používají. Jak při používání počítače, tak i při používání mobilu, zaujme člověk nepřirozenou polohu.
youtube v tabletu

·        Jestliže tedy strávíte dvě až čtyři hodiny se svým elektronickým společníkem, koledujete si o problém svého pohybového aparátu.
Nejvíce asi trpí krční páteř, kterou může postihnout takzvaný „esemeskový syndrom“. V případě, že používáte svůj chytrý mobil opravdu často, můžete se právě pomocí mobilu tomuto syndromu vyhnout. Stačí si stáhnout aplikaci „The Neck Indicator“, která bude na nevhodné držení těla upozorňovat.
–         Jestliže se mu nebude zamlouvat váš postoj, na displeji se objeví varovné červené světýlko.
–         Uvedete-li své tělo do té správné polohy, bude na vás blikat zeleně.

5/5 - (1 vote)