Solím, solíš, solíme

Máte rádi mořskou vodu, která je slaná? Vidíte v ní žádoucí účinky pro vaše tělo? Možná se budete divit, ale solení vody ve vašem bazénu se stává poměrně běžnou záležitostí. Velkým kladem je rozhodně to, že je voda velice osvěžující a příjemná, a co víc? Sůl do vody se také velmi často používá jako desinfekce, což je velice osvědčené a všichni víme, že jako desinfekce opravdu funguje, trochu to pálí, ale pomáhá!  Abyste mohli desinfikovat, tak není nutné používat okamžitě chemii, samozřejmě ta vám také pomůže, ale určitě každý nejdříve zkusí sáhnout po něčem přirozenějším, kde právě není tolik té chemie, které se člověk v dnešní době snaží za každou cenu vyhnout. Nejenom, že chemikálie zapáchají, ale také mají nevlídný účinek na naší pokožce, a to formou různých ekzému nebo alergií.
plavání pod hladinou
Sůlv bazénu vám také pomůže zbavit se různých mikroorganismů, které se ve vodě nachází a mohou tak mít neblahý vliv na vaše zdraví! Proto se desinfikovat vodu právě pomocí soli vyplatí. Chlór je jako desinfekce v bazénu sice super, ale přiznejme si všichni, že je opravdu cítit. Zápach chlóru je opravdu atypický, ten pozná snad každý. Sůl nezpůsobuje žádné alergie, nedráždí kůži a ani oči. Když to vezmeme kolem a kolem, tak se dá říci, že ta voda se dá srovnat právě s vodou mořskou.
relacační bazén
Obecně je možné sůl přidávat do domácích bazénů ze dvou důvodů a těmi jsou buď výše zmíněná desinfekce, nebo osvěžení. Pokud volíte druhou možnost, tak k tomu nepotřebujete žádné další náčiní. Pokud zvolíme první možnost, a to desinfekci, tak je k tomu potřeba zakoupit také takzvanou solonizační jednotku. Pokud se ovšem rozhodnete pro tuto variantu, navštivte obchody, které se prodejem tímto komponentů k bazénu zabývají, ať máte jistotu, že jste zakoupili to pravé a účinné právě pro vás. Nechte si poradit vyškoleným personálem, který má v této oblasti bohaté zkušenosti.