Zoubky jako perličky

Abychom měli dokonale bílé zuby po celý život, tak bychom se museli vyhýbat tolika pokrmům a nápojům, že by nás to asi moc nebavilo. Nezbývá tedy nic jiného, nežli se zachovat stejně jako hollywoodské hvězdy a dojít si nechat zuby vybělit.
§  Pokud potřebujeme okamžitý zásah, můžeme si dojít do zubní ordinace, kde nám zuby chemicky vybělí.
§  Celá procedura nám zabere něco přes hodinu.
§  Tento způsob se hodí především tam, kde nutně potřebujeme být za několik hodin perfektní.
§  Například, když jsme dostali pozvánku na nějakou důležitou společenskou událost a ona přišla na poslední chvíli.

Bělení na počkání probíhá tak, že zubař nejprve zakryje všechny měkké části okolo zubů, aby nedošlo k jejich nežádoucímu poškození. Pak zubní sklovinu vybělí gelem s obsahem oxidů peroxidu vodíku.
o   Výhoda je rychlost zákroku.
·        Nevýhodou je vysoká cena, která se pohybuje v řádech tisíců korun.
Kýžený efekt Vám vydrží až dva roky.

Kdo se má bělení zubů vyhnout

Pokud až tak nespěcháte a raději byste vše absolvovali v pohodlí domova, není to problém. V ordinaci Vám sejmou otisky zubů a vytvoří podle nich nosiče. Na ty si nanesete zubní gel a na tři hodiny si je nasadíte na zuby. To se po několik dní opakuje. Pokud je nutné, může to trvat i několik týdnů.
§  Po celou dobu, kdy procedura probíhá, je nevhodné kouřit, pít kávu, čaj a červené víno.
§  V potravinách se vyhýbat těm, které mají výrazné barvy.

Mnozí lidé mají z chemického bělení zubů obavy.Je pravda, že bělení zubů není určeno pro každého. Jestliže máte zuby poškozené, je lépe se bělení vyhnout. To samé platí i při zánětech dásní. Kojící a těhotné matky by měly zákrok raději odložit. Anebo zkusit některý z přírodních způsobů. Doporučuje se kokosový olej nebo slaná voda. I jedlá soda může dopomoci k bělejšímu odstínu. Jen se to nesmí přehánět a používat ji na zuby jen dvakrát do měsíce.