Jaké si koupit svatební šaty

Vybrat si svatební šaty je opravdu složité – ano, asi to zná každá nevěsta. Jedná se totiž o den, kdy chce být každá žena tou nejdokonalejší a nejkrásnější ženou na celém světě. Pokud tedy i vy budete mít brzy váš den, poradíme vám, jaké svatební šaty jsou pro jaký typ postavy ten nevhodnější. V zásadě se šaty dělí na šaty pro těhotné, šaty pro ženy s postavou do hrušky, hubené ženy a ženy kypřejších tvarů. Jaké jsou v jednotlivých šatech rozdíly a pro koho se nejvíce hodí? Vše si podrobně probereme.

růžové šaty

Svatební šaty pro těhotné ženy, jak již sám název napovídá, jsou svatební šaty, které jsou určeny nevěstám v požehnaném stavu. Tyto nevěsta jsou pak typické svým velkým bříškem. Nicméně při výběru je potřeba myslet na to, že když si zkoušíte šaty, musíte vybrat takové, do kterých se vlezete i s větším bříškem. Nejčastěji se jedná o šaty volného střihu, které jsou pod prsy rozpuštěné tak, aby se volně přizpůsobili tělu.

těhotenské šaty

Dalším druhem šatů jsou šaty s velkou sukní. Ty jsou velmi vhodné pro ženy s postavou typem hrušky, aneb pro ženy, které mají menší prsa a větší zadek. Tento typ šatů vše zamaskuje a udělají vám krásnou postavu. Zvýrazní prsa a udělají krásný bok. Pokud navíc vyberete šaty se směrováním, můžete si je utáhnout tak, aby zamaskovaly některé vaše malé špeky.

Velmi oblíbeným střihem svatebních šatů jsou i upnuté šaty. Tento střih se hodní především pro hubené nevěsty. Pokud máte nějaké to kilo navíc, asi je raději nevolte, jde v nich totiž úplně všechno vidět. Tento typ šatů má pak často i větší výstřih, vlečku a dlouhou sukni.

Posledním typem jsou netypické svatební šaty. Do této kategorie spadají všechny ostatní šaty. Mohou být třeba krátké jen po kolena, nebo mít netypický střih sukně. Tento typ šatů se hodí především pro extravagantní nevěsty se specifickým vkusem.