Usnadněte si stěhování

Slovo „patálie“ si dovede jistě každý z vás představit, neboť s velkou pravděpodobností jste nějakou patálii někdy zažili. Po takových zkušenostech se jim snažíme všemožně vyhnout, a to platí i pro stěhování.

Seznam největších stěhovacích patálií

Nejde rozebrat nábytek – co Čech, to kutil – tohle pořekadlo platilo hlavně za socialismu, kdy lidem nic jiného mnohdy nezbývalo, ale dnes se situace mění a mnozí z nás si nedovedou sami poradit i s jednoduchými technickými záležitostmi. Každý není zdatný technik, co zvládne sám rozmontovat nábytek, a co teprve nábytek pořizovaný na míru, jako je velká kuchyňská linka nebo vestavěná skříň. Stěhovací firmy mají v popisu práce i tyto situace, takže tuto patálii jim klidně můžete přenechat na jejich zodpovědnost. Stěhováci jsou navíc pojištění.

chlapec v krabici

Sázka na spolehlivého kamaráda – když si pronajímáte vůz, nebo máte svůj vlastní s tažným zařízením a přívěsem, většinou spoléháte na někoho, kdo vám pomůže s přenášením sedací soupravy, postele, skříní, koberců, chladničky, pračky a dalších věcí, které neunesete sami. Jestliže někoho takového máte, pak si můžete gratulovat, zvláště v dnešní době. Ovšem pokud oslovíte spolehlivou stěhovací firmu, ta je zavázána smluvně a nestane se, že vám zakázku odřekne.

stěhovací kladka

Nemoc a úraz – to je patálie ze všeho největší, onemocnět v den stěhování, nebo si přivodit úraz při nošení věcí třeba při uklouznutí na schodech. Řádně to zkomplikuje situaci a můžete si přivodit i trvalé následky. Nepodceňujte tyto situace a plánujte stěhování s rozmyslem, stěhovací firmy mohou na akci povolat jiné zaměstnance, když někteří onemocní, ale při stěhování svépomocí je to pokaždé komplikace.

Neprojdete dveřmi – co když máte doma předměty, s nimiž neprojdete dveřmi nebo se neotočíte na schodišti? Usnadněte si stěhování https://www.odnesto.cz/usnadnete-si-stehovani-zbavte-se-nepotrebnych-veci/. Stěhovací firmy počítají i s těmito situacemi a jsou ochotné zajistit přestěhování i jinak, např. oknem nebo balkonem pomocí kladek a dalších mechanismů. Poradí si i s extrémně velkými a těžkými věcmi.