Mnohem lepší, než podnájem

Kdo chce bydlet ve svém, ovšem nechce se kvůli tomu zruinovat nebo zadlužit do konce svých dní, ten bude muset hledat mimo standardní nabídku.

Mnohem lepší, než podnájem

Že je v českých zemích akutní nedostatek volných bytů, to je známo již dlouhodobě, ale že je situace až tak zlá, to si donedávna nemyslel ani ten největší pesimista. A ona je. Nedostatek bytů totiž tlačí na ceny směre vzhůru, a tak si dnes můžete pořídit malou garsonku klidně i za několik milionů, pokud bude v Praze nebo v jiném velkém českém městě. V menších obcích je situace sice o něco lepší, ale ne o moc. Obytné nemovitosti jsou sice v malých městech a na vesnicích daleko levnější, ale ne natolik, aby si na ně mohla střední třída během pár let našetřit. Je potřeba vzít v potaz, že lidé v menších obcích vydělávají řádově menší peníze než jedinci ve velkých městech. Tudíž je situace v podstatě všude stejná.

Hlemýžď

Zatím se zdá, že jediným východiskem je prostě bydlet v podnájmu nebo si vzít extrémně nevýhodnou hypotéku, kterou je pak nutné splácet celá desetiletí. Ovšem jsou tu naštěstí i jiné možnosti, i když pro mnoho zájemců o kvalitní bydlení nejsou tak atraktivní, jak by možná měly být. Jednou z těch možností jsou i mobilní domy nové, které už dávno nemají tvar ani velikost cirkusových karavanů.

Bydlení za lepší peníze

Pořád ale většinou nevypadají jako nic moc extra, alespoň tedy ne z pohledu z venku. Většinou se jedná o docela unylé konstrukce, které ničím nevynikají, a to často ani barvou. Jakmile ale vstoupíte dovnitř, zjistíte ten velký rozdíl. Vnitřek je totiž již z velké části vybaven, tudíž člověk, který má zájem o zakoupení bydlení už ví, co si v případě nutnosti má ještě pořídit a co už je součástí interiéru. Nutno podotknout, že hlavně nejmodernější verze jsou vybaveny skutečně na vysoké úrovni a naleznout v nich lze vše, co je k dnešnímu životu potřebné. Na nepohodlí si v tomto případě nikdo stěžovat nebude. Stejné je to samozřejmě i s cenou, která může být o několik řádů nižší než cena standardního činžovního bytu.

Interiér bytu

Chcete-li bydlet ve svém a za slušné peníze, jedná se o docela dobrou možnost. Jiné, kvalitativně obdobné možnosti, prostě u nás neexistují.