Na vlnách pohody

            Na Slovensku, v Piešťanech a jejich okolí se vše točí okolo vody. Protéká tudy nejdelší slovenská řeka Váh, která na jihovýchodním okraji města získává podobu nádrže Slňava. Slňava láká návštěvníky k vodním sportům nebo k lenošení na jejím pozvolném břehu. Je tu také řada lázeňských pramenů, které Piešťanům získaly celosvětovou proslulost. Proto do Piešťan jezdí pacienti z celého světa za léčbou revmatických chorob i dalších potíží.

            A v neposlední řadě tu stojí zajímavý komplex výletních apartmánů Vlnka. Do zdejší krajiny svým vlastním způsobem vnášejí plážovou atmosféru a iluzi moře, které zde chybí. 

            Za nápadem vybudovat v Piešťanech takové apartmány stojí manželé Mária a Marek Čulenovi a také Markův otec, který celý projekt vymyslel. Mária je zkušená designérka, která pracuje mimo jiné třeba se značkami Lasvit nebo Bomma, Marek stojí za hudebním vydavatelstvím Starcastic, které pečuje o začínající hvězdy stojící mimo střední proud.

            A kde brali tvůrci inspiraci? Vzhled zdejší apartmány čerpají ze Skandinávie, odkud si berou přímočarost, jednoduchost a prostotu. Naleznete tu světlé dřevo, bílé zdi a jednoduchý nábytek, který pokoje opticky zatepluje. V pokojích naleznete i odkaz na Středomoří, které je tu cítit zejména v barvách, pruzích, doplňcích a dekoracích odkazujících na přímořské scenérie.

            Pátrání po zdroji inspiraci není v tomto případě nijak komplikované. Marek Čulen od narození vyrůstal v loděnici piešťanského jachtklubu. Už jako malý kluk závodně jezdil na plachetnicích a Slňava byla jeho moře. Později se věnoval námořnímu jachtingu, ke kterému přivedl i manželku. A protože oba chtěli kousek moře přenést i do Piešťan, vytvořili interiéry Vlnky v marina stylu. A aby iluzi moře opravdu nic nechybělo, doplnili komplex i o bazén s mořskou vodou.

            Interiéry všech apartmánů navrhla Mária, ale několika vlastními nápady se zapojil i Marek. Majitelé se při zařizování soustředili nejen na celkové vyznění, ale velkou pozornost věnovali i detailům. Často pak sáhli po alternativním řešení, které je zhotovené podomácku a stojí za ním především jedinečný originální nápad.

            Apartmány jsou vybavené tak, aby tu rodina, nebo skupina přátel mohla pohodlně strávit celý týden a mimoto si i pohodlně uvařit. Zajímavé je, že v žádném z apartmánů nenajdete televizi. Je to z toho důvodu, že tvůrci chtěli vytvořit místo, kde budou lidé odpočívat aktivně. Zaplavou si, vyrazí na kolech kolem Slňavy, zahrají si tenis nebo péntaque. Budou poznávat okolí a večer posedí s rodinou nebo přáteli u lahve dobrého slovenského vína. Tak k čemu televizor?