O závislosti na cukru

Obezita, závislosti a nezdravý životní styl jsou obrovské problémy dnešní doby. Zbavit se toho a změnit svůj život není jednoduché, ale má to spoustu pozitiv. V Čechách jsou naštěstí lidé, kteří se touto problematikou zabývají, vzdělají vás a pomohou vám s tím. Kdo a jak vám pomůže?

ovocné želé

Cukrfree

Pokud jste uživateli Instagramu a zajímá vás zdravá strava, tak možná Janinu Černou znáte. Navštívit můžete nejen její Instagramový účet, ale také blog. Tam najdete spoustu článků, rad, tipů a receptů. Nedávno navíc přišla se speciálním online programem, který trvá devět týdnů a pomůže vám začlenit cukrfree do vašeho života. Život bez žužu a dortů totiž není nic nemožného. Co s tímto programem a životem bez sladkého získáte?

 

Největší pozitiva

Základem je to, že se zbavíte závislosti na cukru. Další, co vás okamžitě napadne je redukce hmotnosti. Bez sladkého samozřejmě zhubnete, ale kvůli tomu byste s tím rozhodně začínat neměli. Ideální motivace je touha po zdravé stravě a pohodovém životě a ne kvůli hubnutí.

příbory v cukru

Kromě toho vám ale toto stravování přinese i zdravotní výhody. Nejen, že budete mít víc energie, ale také budete lépe spát, zlepší se pleť a vlasy a také dostanete do rovnováhy své hormony. Pokud máte problémy se soustředěním, tak je to rozhodně kvůli nadměrné konzumaci nezdravého. A výkyvy nálad? Ty zmizí úplně. A hlavně přinesete do svého života něco nového a ochutnáte spoustu nových receptů a surovin.

 

Sladký život?

Důvodem, proč autorka blogu a kuchařek s tímto hnutím začala byly její problémy s bulimií. Na úplném začátku si přečetla knihu “I Quit Sugar“ od Sarah Wilson a začala svou osmitýdenní odvykací kůru.

 

Pokud s tím budete chtít začít a rozhodně s tím máte problém, tak očekávejte krizi. Začátky budou určitě těžké a stejně jako u každé závislosti jsou začátky těžké. Vaše tělo čeká velký šok, protože je na svou dávku zvyklé. První týden tak bude skutečně krušný, ale výsledek bude stát za to.