Plavková sezona začíná!

Sluneční paprsky se derou skrze mraky a dávají nám tak najevo, že letní dny se blíží. A s ním samozřejmě letní šatičky, ba dokonce plavky. A kdo by nechtěl v plavkách vypadat úchvatně? Jenomže to nikdy není tak úplně zadarmo. Je totiž potřeba dodržovat správnou životosprávu i pravidelně cvičit.

bazén

SPRÁVNÁ ŽIVOTOSPRÁVA

Pokud chcete shodit nějaké to kilo navíc, měla byste se především zaměřit na to, jak jíte. Nejde jen o to, zda jsou potraviny zdravé, ale také, jakým způsobem je konzumujete. Pokud nedodržujete tříhodinové pauzy mezi jídly, vaše tělo si bude zbytečně ukládat tuky v těle. A není to dáno jen tím, že byste jedla přespříliš. I ti, kteří si myslí, že omezováním jídla zeštíhlí, jsou na omylu. Nedostatek potravy nutí vaše tělo k obraně, proto mezi hlavní jídla zařaďte menší svačinky.

plavky

Hlídejte si, aby váš jídelníček obsahoval dostatek vitamínů, minerálů, antioxidantů, ale také bílkovin, které dobře zasytí a pomáhají při hubnutí udržet svalovou hmotu.
Hmotnost snižujte postupně a dlouhodobě, krátkodobé diety totiž často vedou k jojo efektu, což jistě není vaším cílem.

Nezapomínejte také dodržovat pitný režim. Dostatek vody podpoří odplavování odpadních látek z těla. Zařadit do pitného režimu můžete také bylinkové čaje, které podporují trávení a čistí organismus. Vyhýbejte se však slazeným limonádám.

voda
DŮLEŽITÉ JE TAKÉ CVIČENÍ

Problémovou partií u většiny žen je převážně bříško. Jeho vzhled záleží na stavu břišních svalů a na množství tuku. Pokud však chcete zhubnout do plavek, počítejte s tím, že je to otázka dlouhodobého snížení kalorií a zvýšené fyzické aktivity. Tuk z těla dostanete jedině tak, že se budete více hýbat.
Pokud se však cvičením trápíte delší dobu, a výsledky se zatím nedostavily, bude nejvhodnější, když se poradíte s odborníky. Sportovní poradce vám sestaví efektivní tréninkový plán a ukáže vám nejlepší cviky pro zeštíhlení vaší postavy.