Rolety, kterým se nic nevyrovná

Předokenní roleta má celou dlouhou řadu výhod, které vám může poskytnout, což znamená, že se jedná o celou dlouhou řadu důvodů pro vás, proč zvážit její pořízení a dát jí přednost před levnějšími, ale celkově méně výhodnými způsoby stínění oken jako třeba v případě žaluzií.

chládek v jídelně

Pokud je řeč o tolik oblíbených žaluziích, jedná se jistě o dobrý, a především poměrně levný způsob, jak svá okna zaclonit. Ovšem předokenní roleta vám toho může nabídnout mnohem více, a když si všechno důkladně propočítáte, tak zjistíte, že se vám počáteční vyšší vstupní náklady brzy vrátí.

Ovšem začněme zmíněným stínem, který od rolet všichni v první řadě očekávají. Ve srovnání se zmíněnými žaluziemi můžete v případě rolet dosáhnout až sto procentního zatemnění, což žádná, ani ta sebelepší zatažená žaluzie nezajistí. Kdo tedy touží po ničím nerušeném spánku, má příležitost, jak si jej zařídit, tím spíše, pokud jeho okna směřují k pouličnímu osvětlení.

Pakliže se bavíme o nerušeném spánku, u rolet jistě oceníte i jejich zvukově izolační vlastnosti. Dokážou velice efektivně a výrazně tlumit venkovní hluk, takže budete moci klidně spát i v pokoji s okny do rušné ulice.

nové rolety

Jestliže máte obavy z pohybu pod vašimi okny i z důvodu možnosti vykradení, tak vás jistě potěší, že okna opatřená venkovními roletami efektivně brání vpádu zlodějů. Díky montáži rolet se tak výrazně zvýší i vaše bezpečnost.

A zapomenout nesmíme ani na to, že stažené rolety mají významnou tepelně izolační funkci. Chcete-li tedy v létě ochránit své obydlí před slunečním žárem a v zimě před prochladnutím, i s tím vám předokenní rolety významně pomohou. Výrazně tak snížíte své náklady na vytápění anebo na provoz klimatizace.

svět za roletou

Předokenní rolety si nicméně můžete pořídit nejen při stavbě nového domu, ale klidně i kdykoli poté. Možná je i dodatečná montáž na okenní rámy, takže výhod předokenních rolet si budete moci užívat jak ve starém, tak v novém domě.