Správné plánování stěhování

Stěhování – čas pro minimalismus

Když začnete vše balit do kartonové krabice, berete do ruky každý předmět, který vlastníte. Tuto příležitost můžete využít k tomu, abyste sbalili a nechali si jen ty věci, které opravdu potřebujete. Minimalismus jako forma askeze je v módě a může váš život učinit mnohem jednodušší. Pří stěhování je třídění snazší: žádnou vyřazenou věc sebou nemusíte tahat. Můžete nepotřebné věci prodat, rozdat nebo darovat.
krabice u auta

Co potřebuji?

● Vzhledem k tomu, že kartonové krabice jsou nutné pouze k přesunu, najděte ve svém okruhu známých někoho, kdo si radostí vaše krabice převezme. Prostor v suterénu nebo ve sklepě můžete lépe využít, než zaházet nepotřebnými kartony.

● Pokud potřebujete nějaké nářadí, které nemáte, půjčte si to. Starší příbuzní mají často dobře vybavenou dílničku s nástroji, které jen zřídka používají. Možná je ve vašem novém městě i půjčovna nářadí?

● U malých a jednoduchých stěhování je vozík vhodný pro přepravu. V závislosti na množství kartonů můžete na delší cesty použít auto či půjčenou dodávku. Pokud se vůz nenaplní nebo ho vrátíte prázdný, můžete nabídnout jiným lidem, aby si do něj něco naložili. To umožní efektivní využití plné kapacity automobilu.

Balení kartonových krabic

Krabice plná knih se dá sotva přenášet. Proto byste měli mísit těžké a lehké věci, které patří do stejné místnosti. Efektivně používané krabice v kategorii „obývací pokoj“ například obsahují některé knihy v dolní části a lehké polštáře nahoře.

S správnou správou času se vyvarujete stresu. Začněte balit již pár dní před tím, než se začnete stěhovat. Doba balení je často podhodnocena.

Připravte si jednu krabici pro věci používané během přesunu. Když jsou všechny ostatní krabice v dodávce, naplníte tuto krabici věcmi, které potřebujete a uložíte tento box jako poslední. To šetří čas a nervy.

Dokonce i když máte mnoho pytlů a sáčků, zabalte co nejvíce do krabic a kufrů. Velké kontejnery snižují množství, kvůli kterému půjdete nahoru a dolů po schodech, a usnadní ukládání do vozu.
krabice od bot

Během stěhování podporujte dobrou náladu

Plánujte si správně časování, nic nedělá stěhování víc stresujícím, něž časový tlak. Pokud jste spáč, měli byste být opatrní, abyste si odpočinuli. Znáte své potřeby nejlépe: najděte si svůj individuální kompromis mezi tím, abyste byli v pohodě a tím, že začínáte v brzy.

Jelikož v době, kdy se budete stěhovat, nebudete určitě vařit, naplánujte si různá studená občerstvení. Snadno se vyvarujete jednorázových plastových příborů tím, že budete mít krabici s kuchyňským náčiním připravenou u sebe. Vhodné jsou také krátké přestávky, ve kterých si můžete odpočinout a oslavit svůj pokrok.

Naplánujte si první kroky v novém bytě

Pokud se stěhujete poprvé od svých rodičů, nemáte ještě asi stejně mnoho věcí, které si vezmete sebou. To je vaše velká šance nastavit svůj domov podle svých představ. Užijte si to a udělejte si nato čas. Nejprve pouze přestěhujte nezbytné minimum a v prvních dnech a týdnech přemýšlejte, co chcete mít v bytě vy osobně.