Stará mladá síť

Tato platforma byla založena již v roce dva tisíce pět dvěma studenty. Oba dva asi netušili, jaký rozsah bude poté mít. V dnešní době má již údajně před pět set čtyřicet milionů uživatelů. Lidé odcházející z FB se zde rychle zorientují. Ač naprosto jiná, přesto hodně podobná je tato síť, kde se vám nemůže stát, že by vás někdo „banoval“. Jdou tu vypnout reklamy, a také se zde hodnotí příspěvky. Na rozdíl od předchozí konkurenční sítě to však jde i záporně. Příspěvek si tím získává tak zvanou karmu a podle toho se také dalším uživatelům zobrazuje.

klávesnice

Jazyková bariéra zde nemůže být překážkou, protože je zde spousta příspěvků česky. A ostatně, anglicky dnes umí již skoro každý. Takže když si přečtete větu „download video from reddit“, ihned asi víte oč jde. Pokud to nevíte vy, rád vyložím. Download znamená to, že si něco stáhnete do svého mobilu či počítače. Je to opak uploadu, když z něj něco někam nahráváte. Slovo video snad nemusím vysvětlovat, to bych laskavého čtenáře hodně podcenil, a to by se mi mohlo vymstít. From Reddit je z Redditu, tedy celkově to můžeme vyložit jako „stažení videa z Redditu“. A to je to oč tu kráčí.

Vysvětlíme si stručně, jak si odsud stáhnout nějaké to video. Právnickou otázku neřešte, pokud jej budete používat pouze sami pro sebe, smíte si stáhnout cokoli odkudkoli.

notebook

Nuže, pokud se vám tedy nějaké to videjko líbí, tak si především zkopírujte jeho adresu. Následně klikněte na odkaz v tomto článku a přenese vás to na web. Zde je umístěna webová aplikace. Do ní tedy vložte zkopírovanou adresu požadovaného videa. Nyní se mohou stát dvě věci. Může zažít ihned stahování, pokud jste si to někdy předem vše ve vašem počítači nastavili. Většinou se vás to však zeptá, do jakého formátu nebo kontejneru chcete stažený soubor uložit. Vy si vyberte a máte hotovo. Videjko či hudba už se stahují k vám.