Včasné varování

Jistě, můžete být hrdí na to, abyste se patlali se zápisem spotřeby vody. Stovka sem stovka tam vás nemůže rozházet. Nepíšete si ani plyn. Prostě vás to nezajímá, stejně platit musíte a nějaká ta mince navíc neotřese vaším rodinným rozpočtem. Jenže, milánkové, ono nejde také jen a jen o peníze víme?

Spotřeba vody a plynu vám totiž může vyslat včasné varování, že není něco v pořádku a tím může včas upozornit na potíže. Tím se pak vyhnete volání havarijní služby, která je sice rychlá jako bič, ale přece jen již přijíždí, když problém nastal. A možná nemusel.

hasák

Spotřeba vody a plynu se totiž pohybuje stejně jako elektřina ve zhruba stejných číslech. Samozřejmě, že není neustále stejná, ale přibližně ano. Nu a když si koncem měsíce, nebo na jeho začátku zapisujete spotřebu která je neúměrná, měli byste zpozornět. Nepřijela návštěva, která se denně dva krát sprchuje a dlouho? Nepouštěla si táž či jiná osoba topení naplno? Pokud si na obě otázky a další podobné odpovíte negativně, tak být vámi ihned volám stejnou firmu výše označenou a žádám ji o prohlídku toho, co je nám podezřelé.

V obou případech totiž může jít o únik, a to na místě zcela nečekaném. Zatímco únik plynu může mít fatální následky, u vody to již není tak hrozné, ale přesto může napáchat takové škody, při jejichž placení se vám řádně protočí panenky.

instalatér

Proto je vlastně důležitá i prevence. Jednou za čas nechat vše překontrolovat, vše prohlédnout a nechat si klidně i vystavit certifikát. Ostatně mám pocit, že to stejně pojišťovny požadují. Takže je to vlastně i v jejich zájmu. Pokud byste totiž toto nesplnili a skutečně k něčemu došlo, mohla by na vás vaše pojišťovna klidně udělat dlouhý nos a žádný soud by vám nedal za pravdu.

Proto při volání havarijní služby vězte, že z devadesáti procent jste si to zavinili sami a buďte rádi, že to neponese horší následky.