Zamezte znečištění bazénu

Voda v bazénu je náchylná na znečištění a zelené organismy, protože je to stojatý typ vody. Abychom do ní nevnášeli tolik nečistot, tak se vždy osprchujte.

Zamezte znečištění bazénu

Boj za čirou vodu

Bazénová voda je stále na jednom místě, takže je více náchylná na znečištění, protože nepořádek nemá kam odtéct a stále zůstává uvnitř. Vzhledem k tomu, že se nehýbe, tak je to ideální prostředí pro tvorbu zelených buněk a dalšího života. Bohužel pro naše využití pro koupání je tohle všechno nevhodné, protože my potřebujeme krásně čirou vodu, kde uvidíme až na dno. Proto se doporučuje koupit dostatečně výkonnou pískovou filtraci, kdy písková náplň zachytí i velmi malé nečistoty, a proto dosahuje vyšší účinnosti než kartušová.

plavání v bazénu

Se zelenými organismy se nejlépe bojuje chemií, kdy ověřenou klasikou je chlór, který zároveň není finančně tak drahý a ve velkých baleních je ještě výhodnější, přičemž při správném používání není zdravotně škodlivý pro běžného člověka. Samozřejmě ještě před tím musíme zkontrolovat hodnotu pH a v případě potřeby jej srovnat na ideální hodnotu, aby ostatní chemie správně fungovala.

Prevence je důležitá

Abychom už ve vodě nemuseli bojovat s tolika nečistotami, tak je nejlepší dbát na prevenci, abychom jejich vniknutí do vody z části zabránili. První takovou obyčejnou a účinnou radou je přikrývat v době nepoužívání plachtu, takže do vody nebude pršet a padat všemožný nepořádek. Ještě lepší je zastřešení třeba polykarbonátem, kdy se můžeme koupat i za horšího počasí a tím se nám prodlouží koupací sezóna. Další významnou činností je sprchování, a proto se sprchy nachází i na každém veřejném koupališti.

venkovní bazén

Je to hlavně kvůli tomu, abychom ze sebe a plavek smyli nečistoty, protože ty by se jinak dostali do bazénu. U veřejných koupališť se prostřídá spousta lidí. U nás doma to není povinnost, ale na druhou stranu přeci jen stojí za to mít čistou vodu. Abyste se nemuseli sprchovat ve studené vodě, tak je tu venkovní solární sprcha, která nám snadno vodu ohřeje za pomocí slunečních paprsků, takže sprchování bude příjemné.