Dosáhněte vysněné postavy jednoduchými změnami ve svém životním stylu

–          Vždycky se soustřeďte na to, co vám sděluje vaše tělo
Poslouchejte potřeby vašeho organismu. Potřebujete, aby mělo vaše tělo dostatečný příjem živin na to, aby zvládalo základní fungování v reálném životě. Nezapomeňte na to, že pokud se věnujete posilování nebo nějakému sportu, je nutné také tělo nakrmit po tréninku, aby mu nechyběly žádné živiny, minerály nebo vitaminy.

joga

–          Neodkládejte začátek
Pokud chcete opravdu začít, musíte to udělat ve vteřině, kdy se rozhodnete to udělat. Neodkládejte to na zítra nebo na příští týden nebo po poradě nebo po této zkoušce na univerzitě. Prostě se rozhodnete, a tak to uděláte. Na večeři si hned dejte něco lehkého, jezte ovoce, běžte nakoupit ryby a zeleninu, sedněte si v obýváku na zem a protáhněte tělo cviky, které si pamatujete, že jste dělali naposledy, udělejte základní minimum, vyrazte si ven zaběhat. Nic neodkládejte.

koktejl

–          Buďte trpěliví
Změny se projeví s časem. Nebojte se, i vy si za několik měsíců všimnete, že jste na tom lépe, než jste byli na úplném počátku nebo před rokem. I vy si časem uvědomíte, že je vám lépe, máte lepší kondici, cítíte se silnější a hlavně zdravější, uvolněnější a méně vystresovaní.

–          Nikdy to nevzdávejte
Budete mít pocit, že už dál nemůžete. Určitě budete mít dny, kd se rozhodnete, že se sami už dál nepohnete, že vám to stačí a že už pokračovat nechcete nebo prostě nemůžete. Hlavně si dejte nějaký zdravý a dosažitelný cíl. Například se hnát jenom kvůli tomu, abyste vypadala lépe v plavkách nebo v plesových šatech nebo třeba na nějaké akci, je to krátkodobý cíl, a proto nebude fungovat. Stanovte si svou cílovou rovinku, na které zvolníte a přestanete se tak mučit, načež budete tuto úroveň jenom udržovat. Až uvidíte první výsledky, bude to pro vás první velká motivace.

posilovna

Žádný úspěch nepřijde za den nebo dva. Upravte svůj jídelníček a dodržujte plán, který si stanovíte, nebo se kterým vám pomůže osobní trenér.