Jaké nároky vyžaduje montáž betonového plotu

Ploty postavené z betonových odlitků ve formě tenkých desek nahrazují finančně nákladná a zdlouhavá řešení výstavby zdiva z masivních stavebních bloků (tvárnic a cihel). Vyrábí se v různých barevných a tvarových variantách, které lze dobře sladit s okolní zástavbou a doplnit okrasnými květinami a dřevinami, přístřešky či pergolami. Kromě výběru toho ideálního vzhledu velmi záleží na tom, kdo a jak oplocení postaví.

rostliny na zdi

Proč svěřit montáž betonového plotu odborníkům

Zaměření – na přesnosti zaměřování svislých sloupků velmi záleží. Musí se usadit v přesné rozteči a drážkami proti sobě. Pokud tento úkon podceníte, bude problém se zasunutím desek mezi drážky. Existuje více možností, jak rozteče sloupků vyměřit: Někomu vyhovuje upevnit (zabetonovat) do země všechny sloupky a teprve po vytvrdnutí betonu do nich zasouvat desky. Jiný postup je, že se sloupky pouze obsypou štěrkem a vylijí se betonem až po zasunutí všech desek. Případně se usazují sloupky jeden po druhém postupně spolu s deskami. Zaměřování vyžaduje určité zkušenosti a stává se, že teprve po dokončení svého prvního oplocení ten správný styl práce „odkoukáte“, ale to už bývá většinou pozdě.

kamenná zeď

Hmotnost desek – ačkoli působí každá z desek jako křehký kus stavební hmoty, nenechte se mást pouhým vzhledem. Jejich hmotnost (dle typu) obvykle přesahuje 75 kg. Uchopit a vsunout desku mezi drážky je náročný úkol i pro dva pracovníky, zvláště v okamžiku, kdy se desky vkládají do horní vrstvy půl druhého metru nad zemí. Stavba oplocení o délce 80 – 100 metrů, což bývají běžné rozměry parcely, vám dá pořádně zabrat. Hmotnost materiálu je jednou z významných důvodů, proč svěřit montáž betonového plotu https://www.montazmpc.cz/sluzby/ firmě.

Záruka na práci – budete-li si pročítat některé příspěvky na internetu, kde se lidé zmiňují o svých zkušenostech s výstavbou betonových plotů, pravděpodobně se dočtete, že se občas lidem přihodí nepříjemnosti v souvislosti s neopatrností a nedostatkem zkušeností. Plot se buď nakloní na bok, zřítí, anebo se při pokládání či skladování desek ty spodní pod tlakem váhy celého bloku polámou. Nic takového se vám nepřihodí u odborné montáže, máte na provedenou práci záruku a žádné podobné karamboly nejdou na váš vrub.