Jaké nebezpečí skrývá půjčka oproti zástavě nemovitosti?

Každý z nás se někdy může ocitnout ve finanční nouzi. Na tom není ani zdaleka nic špatného. Otázkou však je, jak tuto situaci vyřešíme. A jedním z oblíbených způsobů jsou půjčky.

Na první pohled je jasné, proč si je lidi tak oblíbili. Díky nim mohou překlenout finančně nepříznivé období, případně si koupit něco, na co by museli jinak dlouho šetřit. Toho si samozřejmě všimli i obchodníci, kteří začali nabízet nejrůznější druhy půjček pro různé typy klientů.

podpis smlouvy o půjčce

Jednou z těch oblíbených je i půjčka oproti zástavě nemovitosti lightfinance.cz, a je snadné pochopit proč. Zde totiž obvykle není třeba mít ručitele, což znamená, že se hodí i pro lidi, kteří o tuto službu nemohou nikoho požádat, případně nechtějí.

Také je pravdou, že nemusíme ani překládat doklad o našem příjmu, díky čemuž na ni dosáhnou i lidé, kteří mají nízký příjem, tedy ti, kteří o půjčky stojí nejvíce. Vždy však platí, že musí být plným vlastníkem oné nemovitosti, kterou dávají v zástavu.

\'nápis

Je tedy pochopitelné, že mnoho lidí tento typ láká, avšak jen málokdo si uvědomuje rizika, která sebou přináší. A je potřeba říci, že rizika zde rozhodně jsou. Je tedy dobré se s nimi seznámit ještě předtím, než podepíšeme smlouvu.

V první řadě je to fakt, že pokud nebudeme splácet podle domluveného kalendáře, o svou nemovitost můžeme přijít. To je ostatně důvod, proč ji dáváme v zástavu – poskytovatel si musí nějakým způsobem zajistit, že o své peníze nepřijde.

Samozřejmě je potřeba přihlédnout k faktu, že ceny nemovitostí nejsou ani zdaleka nejmenší. Obvykle se tedy nejedná o malou částku, kterou je nutné postupně splatit. Navíc, vzhledem k tomu, že nedokládáme svůj příjem, je jen na nás, abychom si realisticky řekli, zda jsme schopni svým závazkům dostát, a to i v případě mimořádných okolností, jako je ztráta zaměstnání, dlouhodobé onemocnění či Vánoce. Jen tak nebudeme mít nakonec problémy.